EN ES FR DE TR

Doğa İçin Çal - 5
Bitlis'te Beş Minare

.


2013 Yılında internetle hiç ilgisi olmayan insan

Ne yapar, ne eder çok merak ediyorum. Biz gece yarılarına kadar monitör karşısında göz kapaklarımıza eziyet ederken o ne yapıyor? Bakın, babanızdan, dedenizden bahsetmiyorum. Yaşı genç olup da etrafındaki herkesten farklı olarak internetle en ufak bir bağı olmayan insandan bahsediyorum. Ne güzel insandır o. Hakkında bu yazdıklarımı belki de hiçbir zaman okumayacak ama olsun, maksat muhabbet olsun.

Onun hayatında ne bildirim, ne e-posta, ne retweet var. Birine oyun isteği göndermenin ne anlama geldiği hakkında bir fikri yok. Bilmem ne telekomun en pahalı ve en yavaş interneti tüm ülkeye satıyor olması umrunda bile değil. Gangnam Style'ı televizyonda gördüyse görmüştür, Harlem Shake, onun için ne anlama geldiğini bilmediği iki kelimeden ibaret. İnternet Explorer'ın Google Chrome'dan daha yavaş olduğunu öğrense bile bunun sebebini hiçbir zaman anlamayacak. Vesaire.

Bazen düşünüyorum da ne çok kaptırmışız internet denilen şu sanal dünyaya. 2013 yılında internetle hiç ilgisi olmayan insana özeniyorum. Onun bizden neyi eksik? Aksine, sevdiklerine ayırmak için, kitap okumak için, dışarı çıkıp arkadaşlarıyla buluşmak için, yeni filmler izlemek için, spor yapmak için, şiir yazmak için, fotoğraf çekmek için, yeni arkadaşlıklar edinmek için, kısacası yaşamak için bizden daha fazla zamanı var.

Cehalet mutluluktur.*
Bu yazıya 8 kişi güzellik katmış:
 • mt

  Ya bilgisayar ve interneti işi gereği kullanmak ya da bilmek zorunda olanlar ne yapsın? Bu zamanda bu dediğini başarabilen birileri olduğunu sanmıyorum... Çok zor... Ortam herkesi bilgisayar ve internet kullanmaya itiyor artık...

 • Sezer İltekin

  Haklılık payın var ama illa ki internetle hiç işi olmayan birileri vardır diye düşünüyorum.

 • zeritte

  çok mantıklı ya. özendim :) ben de öyle olmak istiyorum. bnn ya upfogkfdglkfdglkjfdgkj :(

 • benolacaktimki

  Böyle bir şahsiyet tanıyorum, işleri de gayet yolunda. Ama gerçekten de onun yerinde ben olacaktım ki dediğim zamanlar oluyor... İnternetin hızlı olması yoruyor galiba bizi...

 • Anar

  ben de öyle biri olmak isterdim. bilgisayarla internetle alakası olmayan biri ))

 • Emre Uludağ

  Gerçekten çok güzel bir yazı. Benim tebessüm etmeme neden oldu. Teşekkür ediyorum.

 • Fatih Özdemir

  Facebook'u ver etkileşelim dediğimde 'yok ki' cevabını alınca o ortamdan uzaklaşasım geliyor. Sanki Vine'ı ver dedim, alt üstü Facebook ya la, yuh pes :)

 • Yorumunuzu ekleyin:

  Yorumlarınız bizim için çok önemlidir.

  Lütfen, Türkçe ve düzenli yazın.
  Lütfen isimsiz yorum göndermeyin.
  < b >, < i >, < a > gibi bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz.