EN ES FR DE TR

Doğa İçin Çal - 5
Bitlis'te Beş Minare

.


Oyuncaklar ve çocuklar üzerine

Küçükken çok oyuncağım oldu benim. Ninja kaplumbağalarım, kara şimşek arabam, kasasında beni taşıyabilen büyük bir kamyonum, he-man kılıcım (gölgelerin gücü adına!), kelepçesi, rozeti ve silahı olan bir "polisçilik" setim ve tekerlekleri olan renkli bir kırkayak aklımda kalanlar. Bunların dışında küçük bir çuvalı dolduracak kadar daha oyuncağım vardı. Aklımda farklı şekilde kalanları da yok değil. Bizim burada eskiden panayır olurdu. Panayırdaki oyuncakçılarda her sene konuşan robot görür, annemden isterdim. Her sene bir dahaki seneye alacağını söyledi. Kendince haklıydı tabii, robot benim renkli kırkayak kadar ucuz bir oyuncak değildi. İşte bir tek o oyuncağı alamadım, içimde kaldı.

Oyuncaklar, çocuklar için büyüdüklerinde sahip olabilecekleri her şeyden daha özeldir. Babanızın size alacağı bir oyuncak arabanın verdiği mutluluk, baba olduğunuzda alacağınız gerçek bir arabanın size vereceğinden daha büyüktür meselâ. Bazen koca bir adam olduğunuzda da oyuncaklardan vazgeçemezsiniz, benim gibi. Ne zaman bir oyuncak mağazasının önünden geçsem, gözüm takılır. Çoğu zaman da ayak üstü incelerim onları tek tek. İnsan bazen çocuk olmak ister ya, aynen öyle oluyor işte.

Birkaç gün önce onlineoyuncak.com bana bir hediye göndermiş. Bir oyuncak sitesi bana ne gönderebilir diye düşünmedim değil. Aslında legoları çok severim, ilk aklıma gelen oyuncak o oldu. Bu arada lego oyuncak sayılır mı onu da bilemiyorum ☺ Büyük ama hafif bir paket geldi. Paketin içinden, her zaman heves edip de satın alamadığım uzaktan kumandalı oyuncak helikopterlerden çıktı. İşten çıkıp da eve gidebilmek için akşamı iple çektim o gün. Eve gider gitmez de helikopterimi uçurdum.


Bana hediye olarak gönderilen helikopter resimde gördüğünüz Syma S107G modeli. Buna oyuncak demek ne kadar doğru olur bilemiyorum aslında. Kontrollü olarak kullanmak oldukça dikkat isteyen bir iş ve bir çocuk için oldukça zor. Bilgisayarın USB girişinden şarj ediliyor, şarjı da tüm uzaktan kumandalı helikopterler gibi 10 dakika falan gidiyor ama buna rağmen bununla oynamak o kadar zevkli ki şarj edip edip oynuyorum ☺

Böylelikle içimdeki bir ukde daha gerçekleşmiş oldu. Çocukluğuma döndüm desem yeridir. Sonra bu yazıyı yazdım, eski oyuncaklarımı hatırladım, çocukluğumu hatırladım. OnlineOyuncak.com ailesine de bu ince davranışları için teşekkür ediyorum. Sevgiler.
Bu yazıya 8 kişi güzellik katmış:
 • Çağrı Mustafa Alkan

  Sezer'im oyuncaklar ne kadar da anlamlı değil mi şimdi? Sen de halının kenarlarını yol belleyip araba sürmüş müydün? Bu helikopter bir harika dostum :)

 • Ubeydullah Öz

  Aynı helikopterden geçen yıl bende almıştım binbir hevesle. Ama ikinci günün akşamı kaldığım yurt odasında o güzelim helikopteri havada uçururken, bir arkadaş elinin tersiyle öyle bir vurdu ki.. garibim bir daha havalanamadı :( :)

 • burcu

  Helikopter hediye etmeleri ne hoş. sebep ne olursa olsun çok hoş

 • Orhan Akgül

  Keşke okuduğum ilk yazınız reklam içerikli olmasaydı. Ama hakkınızı yememek lazım, kaleminiz çok kuvvetli. Selametle.

 • Yorumunuzu ekleyin:

  Yorumlarınız bizim için çok önemlidir.

  Lütfen, Türkçe ve düzenli yazın.
  Lütfen isimsiz yorum göndermeyin.
  < b >, < i >, < a > gibi bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz.