Genel

2013 Yılında internetle hiç ilgisi olmayan insan

ozgur_kus
2 Paylaşım

Ne yapar, ne eder çok merak ediyorum. Biz gece yarılarına kadar monitör karşısında göz kapaklarımıza eziyet ederken o ne yapıyor? Bakın, babanızdan, dedenizden bahsetmiyorum. Yaşı genç olup da etrafındaki herkesten farklı olarak internetle en ufak bir bağı olmayan insandan bahsediyorum. Ne güzel insandır o. Hakkında bu yazdıklarımı belki de hiçbir zaman okumayacak ama olsun, maksat muhabbet olsun.

Onun hayatında ne bildirim, ne e-posta, ne retweet var. Birine oyun isteği göndermenin ne anlama geldiği hakkında bir fikri yok. Bilmem ne telekomun en pahalı ve en yavaş interneti tüm ülkeye satıyor olması umrunda bile değil. Gangnam Style’ı televizyonda gördüyse görmüştür, Harlem Shake, onun için ne anlama geldiğini bilmediği iki kelimeden ibaret. İnternet Explorer’ın Google Chrome’dan daha yavaş olduğunu öğrense bile bunun sebebini hiçbir zaman anlamayacak. Vesaire.
Bazen düşünüyorum da ne çok kaptırmışız internet denilen şu sanal dünyaya. 2013 yılında internetle hiç ilgisi olmayan insana özeniyorum. Onun bizden neyi eksik? Aksine, sevdiklerine ayırmak için, kitap okumak için, dışarı çıkıp arkadaşlarıyla buluşmak için, yeni filmler izlemek için, spor yapmak için, şiir yazmak için, fotoğraf çekmek için, yeni arkadaşlıklar edinmek için, kısacası yaşamak için bizden daha fazla zamanı var.
Cehalet mutluluktur.*
2 Paylaşım

Yazar Hakkında

Sezer İltekin

Geçen yüzyılın 88'inci senesinde İstanbul'a ayak bastı. Süper liseye girip ingilizce öğrendi. Bişeyler yazıp çizdi. Bilgisayar Mühendisi olmak için sayısal okudu, fakat at antrenörü oldu. Beğenmedi, güvenlik mühendisi oldu. Bir şeyler daha yaptı.

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

8 Yorum

  • Ya bilgisayar ve interneti işi gereği kullanmak ya da bilmek zorunda olanlar ne yapsın? Bu zamanda bu dediğini başarabilen birileri olduğunu sanmıyorum… Çok zor… Ortam herkesi bilgisayar ve internet kullanmaya itiyor artık…

  • çok mantıklı ya. özendim :) ben de öyle olmak istiyorum. bnn ya upfogkfdglkfdglkjfdgkj :(

  • Böyle bir şahsiyet tanıyorum, işleri de gayet yolunda. Ama gerçekten de onun yerinde ben olacaktım ki dediğim zamanlar oluyor… İnternetin hızlı olması yoruyor galiba bizi…

  • Facebook’u ver etkileşelim dediğimde ‘yok ki’ cevabını alınca o ortamdan uzaklaşasım geliyor. Sanki Vine’ı ver dedim, alt üstü Facebook ya la, yuh pes :)